skip to Main Content
Ses evrenin vazgeçilmezidir, "Müzik" Dünyanın...
Gitarci

Gitarcı

Gitarcı 1980 İstanbul Yedikule’de doğdu. Serkan ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Çocukluğunu ve eski İstanbul’un atmosferini buralarda en yoğun haliyle yaşadı. Müziğe olan tutkusu çok ama çok küçük yaşlarda başladı. Neden mi? Çünkü müzisyen bir aileye sahipti.
Kendisi gibi babası da ablası da yorumcuydu Serkan’ın. Abisi de ritimle alakalı her şeye ve perküsyona meraklıydı. 9 yaşında bağlama ve ud ile tanışan Serkan’ı enstrüman çalma tutkusu sarmaya başladı bir anda!

Sürekli müzik yapmak istiyordu. Fakat yaşının küçüklüğü bazı konularda kısıtlıyordu kendisini. Fakat yaş ilerledikçe ilgi de çaba da artıyordu.
Lise yıllarına kadar ilkokul ve ortaokul korolarında herkesin ilgi odağı olmaya başlamıştı. Sesi ve elektriği ile insanların kalbini kazanmıştı. Ve işte o an gelmişti. Liseye başladı ve hayatını müzikal penceresini ve soundunu tamamen değiştiren o enstrümanla tanıştı. Gitar…

Lisede çok yakın arkadaş olduğu bir adam BORA tanıştırdı onunla Gitarı! Bir grup kuruldu Bora ile birlikte. Sürekli besteler ve yeni coverlar yapılmaya başlandı. Liseler arası konserler başladı. Bölgesel bir un vardı artik. Daha sonraları konservatuar hazırlıkları başladı. Lise ve mezuniyet. Artık dışa açılmak gerekiyordu. Yaslar reşit olmuştu bile. Bar sahneleri ile başladı serüven. Taksim de bir grupla sahne alındı. 5 seneye yakın Taksim’de sahne devam etti. Sonraları grubundan ayrılarak daha bireysel çalışmalara yöneldi Serkan. Grup Vitamin’de gitar calip vokal yaptı bir sure. Çok eğlenceli bir serüvene başlamıştı bile. Daha sonra Türk popunun kaliteli yorumcularından Emre ALTUĞ’a vokal yaptı.

Bir süreçtir gidiyordu. Daha sonrada etnik bir ve World music projeleri ile dünyayı sarsan bir grupla çalışmaya başladı. Buzuki ORHAN OSMAN ve Balkan Express’e katildi.
Burada çok fazla çeşitle tanıştı. Bir surede bu gruptaki müzikal kültür zenginliği içerisinde kavruldu.
Yunanca, Bulgarca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, İngilizce ve birçok dillerde ve etnik soundlar esliğinde şarkılar söyledi. Birçok Avrupa ülkesinde konserler verdiler. Çalıştığı orkestradan çok önemli bir temel tası keman virtiözu Umut HOŞGÖR ile farklı projeler üzerinde çalıştılar bir yandan. Serkan bu grupta devam ederken AYNA grubunun solisti Erhan GÜLERYÜZ ile tanıştı. Erhan GÜLERYÜZ, Serkan ÇEVİK’e bir proje teklifinde bulundu. Serkan da kabul etti. Şarkılar seçildi stüdyoya girildi.

Artik Serkan yeni adıyla GİTARCI olarak anılıyordu. Albüm cıktı yeni bir serüven başladı. “Ne Desem” ile yakalanan başarı Kral TV 2003’un en iyi çıkış yapanlar kategorisinden gelen ödülle süslendi. Şimdi ise Serkan yeni projeleri ile tekrardan profesyonel platformda ilerleyecek. Tabi ki serüven devam ediyor…

 

 

Back To Top